Bracia Warsaw Basketball

1. Bakuła

Marcin
DRAFT: 18. Pick DL3 (Orlando)
ACHIEVEMENTS: All DL 2nd Team (DL3)

Michał
DRAFT: 5. Pick DL1 (Seattle), 1. Pick DL3 (Chicago), 2. Pick DL6 (Phoenix)
ACHIEVEMENTS: All DL 1st Team (DL1, DL2), All DL 2nd Team (DL4, DL6), All DL 3rd Team (DL3, DL5)

 

2. Czerniakowski

Tomasz
DRAFT: 2. Pick LW2 (Monsun), 3. Pick DL7 (Indiana)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW7, LW8, LW9), MVP (LW2, LW3, LW9), Finals MVP (LW7, LW8, LW9), All LW 1st Team (LW2, LW3, LW4, LW6, LW7, LW8, LW9), All LW Defensive Team (LW2, LW3, LW4, LW6, LW7, LW8, LW9)

Mateusz
DRAFT: 30. Pick LW3 (Sztorm)
ACHIEVEMENTS: MIP (LW7)

 

3. Dobosz

Mateusz
DRAFT: 6. Pick LW2 (Halny), 8. Pick LW4 (Tsunami), 35. Pick DL3 (Sacramento)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW6), All LW 2nd Team (LW2, LW3, LW5, LW6), All LW Defensive Team (LW2, LW3, LW4)

Maciej
DRAFT: 43. Pick LW8 (Cyklon)

 

4. Fedorowicz

Michał
DRAFT: 13. Pick LA1 (Kentucky), 15. Pick LW10 (Tajfun)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA1, LA2, LA3), MVP (LA4)

Barłomiej
DRAFT: 2. Pick DzL1 (Sokoły), 6. Pick LA3 (Texas)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL1, DzL2, DzL4, LA5), Co-Finals MVP (DzL1)

 

5. Fic

Paweł
DRAFT: 11. Pick LW2 (Monsun), 5. Pick LW4 (Monsun), 1. Pick LW10 (Tsunami)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW7), MVP (LW7), All LW 1st Team (LW5, LW6, LW7), All LW 2nd Team (LW4), All LW Defensive Team (LW6), All Star Game MVP (LW4)

Tomasz
DRAFT: 6. Pick LA1 (Florida)

 

6. Gabrovic

Lucas
DRAFT: 4. Pick LA3 (Texas)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA5), Finals MVP (LA5)

Benjamin
DRAFT: 2. Pick DzL3 (Lwy), 17. Pick LA6 (Florida)

 

7. Gajewicz

Tomasz
DRAFT: 13. Pick LW5 (Monsun)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW7, LW8, LW9)

Maciej
DRAFT: 4. Pick DzL1 (Dziki), 9. Pick LA4 (California)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA4)

 

8. Giesemann

Max
DRAFT: 12. Pick LA3 (California)

Sam
DRAFT: 18. Pick LA3 (Kentukcy)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA3)

 

9. Jamrozik

Maciej
DRAFT: 24. Pick DL3 (Chicago)

Hubert
DRAFT: 22. Pick LW1 (Tornado), 1. Pick LW3 (Huragan) 9. Pick DL2 (Chicago), 10. Pick DL5 (Sacramento)
ACHIEVEMENTS: MVP (LW1), All LW 1st Team (LW1, LW4), All DL 2nd Team (DL2)

 

10. Kajkowski

Jan
DRAFT: 21. Pick LW4 (Sztorm), 8. Pick LW6 (Halny)

Jędrzej
DRAFT: 35. Pick LA1 (Florida), 4. Pick LA4 (Florida), 6. Pick LA5 (Michigan)

 

11. Kempa

Jan
DRAFT: 13. Pick LW9 (Tornado), 22. Pick DL7 (Phoenix)

Jerzy
DRAFT: 5. Pick LA6 (Michigan)

 

12. Kuwałek

Jakub
DRAFT: 5. Pick DzL5 (Kobry)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL5)

Mateusz
DRAFT: 9. Pick DzL5 (Lwy)

  

13. Lisewski

Olgierd
DRAFT: 31. Pick LA1 (California), 2. Pick LA6 (Florida)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA4), Finals MVP (LA4)

Adam
DRAFT: 4. Pick DzL2 (Lwy), 8. Pick DzL3 (Skorpiony), 2. Pick DzL5 (Dziki)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL3)

 

14. Makhniashvili

Alexander
DRAFT: 20. Pick LA6 (Michigan)

Andre
DRAFT: 15. Pick DzL4 (Kobry)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL5)

 

15. Martowski

Maciej
DRAFT: 13. Pick LW2 (Burza), 7. Pick LW3 (Halny), 21. Pick DL1 (Chicago)
ACHIEVEMENTS: All LW Defensive Team (LW2), All DL 3rd Team (DL4)

Adam
DRAFT: 47. Pick LW2 (Monsun), 18. Pick LW4 (Tajfun)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW4, LW5)

 

16. Mikita

Rafał
DRAFT: 15. Pick LW2 (Zefir), 16. Pick LW4 (Halny), 7. Pick LW6 (Tajfun), 22. Pick DL5 (Sacramento)
ACHIEVEMENTS: All LW 2nd Team (LW7), All DL 3rd Team (DL6)

Paweł
DRAFT: 6. Pick DzL1 (Lwy)

 

17. Rodowicz

Jakub
DRAFT: 31. Pick LW8 (Tsunami)

Jan
DRAFT: 9. Pick LA5 (Texas), 23. Pick LW10 (Tajfun)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA5)

 

18. Roliński

Patryk
DRAFT: 31. Pick LW2 (Halny)

Adrian
DRAFT: 21. Pick LA1 (Kentucky), 20. Pick LW7 (Halny)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA1, LA2)

 

19. Saczuk

Jarosław
DRAFT: 34. Pick LW1 (Tajfun), 12. Pick LW2 (Burza), 16. Pick DL1 (Chicago), 9. Pick DL3 (Sacramento), 15. Pick DL6 (New York)
ACHIEVEMENTS: Champion (LW1, LW3, LW4), Finals MVP (LW3),  All LW 2nd Team (LW1, LW2, LW4)

Artur
DRAFT: 22. Pick LW7 (Huragan)

 

20. Sopkowski

Tomasz
DRAFT: 21. Pick LA2 (Texas), 22. Pick LA4 (Texas)

Jakub
DRAFT: 7. Pick DzL2 (Lwy)

 

21. Twarowski

Stefan
DRAFT: 15. Pick DzL3 (Skorpiony)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL3)

Tymoteusz
DRAFT: 23. Pick DzL3 (Dziki), 3. Pick DzL4 (Skorpiony)

 

22. Wigura

Bartek
DRAFT: 19. Pick LW8 (Halny)

Konrad
DRAFT: 7. Pick LA3 (Kentucky), 26. Pick LW10 (Halny)
ACHIEVEMENTS: Champion (LA3)

 

23. Wołyniec

Hubert
DRAFT: 16. Pick DL3 (New York), 18. Pick DL5 (Minnesota)

Maciej
DRAFT: 2. Pick DL3 (Seattle)
ACHIEVEMENTS: Champion (DL4), MVP (DL4), All DL 1st Team (DL4, DL6), All DL 2nd Team (DL3)

 

24. Zieliński

Tomasz
DRAFT: 3. Pick DL1 (Indiana), 9. Pick DL5 (Orlando), 7. Pick DL7 (Chicago)
ACHIEVEMENTS: Champion (DL1, DL3, DL5), All DL 1st Team (DL1), All DL 2nd Team (DL3, DL5)

Michał
DRAFT: 8. Pick DL3 (Orlando), 9. Pick DL7 (Indiana)

 

25. Žiška

Jacek
DRAFT: 30. Pick DL4 (Seattle)
ACHIEVEMENTS: Champion (DL4)

Michał
DRAFT: 19. Pick DL4 (Chicago)

 

26. Zygierewicz

Witold
DRAFT: 14. Pick DL1 (Sacramento)

Tomasz
DRAFT: 12. Pick DL1 (Orlando)
ACHIEVEMENTS: Champion (DL5, DL6), All DL 2nd Team (DL1), All DL 3rd Team (DL4, DL6)

 

BONUS

Marjankowscy

Marcelina
DRAFT: 5. Pick DzL1 (Sokoły), 12. Pick LA5 (California)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL1, DzL2), Co-Finals MVP (DzL1)

Mateusz
DRAFT: 20. Pick DzL1 (Sokoły)
ACHIEVEMENTS: Champion (DzL1, DzL2, DzL4)

Rafał Jarkiewicz