Uczestnicy

Nieklubowi - dla Was to miejsce, żeby pograć w zorganizowany basket
Klubowi - grasz mniej niż byś chciał w swoim klubie? Tutaj się ograsz, nauczysz się być liderem. Nie obowiązuje przynależność klubowa, udział nie wyklucza gry w rozgrywkach dzielnicowych.

Mecze

Mecze są dłuugie, nawet dłuższe niż w NBA, gramy 4 kwarty po 15 minut. Sezon regularny składa się z 6-7 spotkań (w zależności od liczby drużyn). W obecnej NBA gra 463 zawodników (sezon 2016/17)
, aż 153 - czyli co trzeci! - z nich gra średnio poniżej 15 minut w meczu. Niektórzy tylko w końcówkach czwartych kwart. U nas masz gwarancję tego, że 100% zawodników będzie grało co najmniej 15 minut. A kolejna gwarancja mówi, że im lepszy będziesz się stawał, tym trener z większą chęcią będzie wypuszczał Cię na o wiele więcej minut akcji.

System rotacji
Staramy się wymyślać nowe rozwiązania, żeby grało Wam się lepiej. Od poprzedniego sezonu, nie dość że każdy ma gwarantowane 15 minut, to różnica minut pomiędzy grającym najdłużej, a najkrócej nie może być większa niż 15 minut.
Przykład 1:
(Przez pierwsze 3 kwarty i pierwsze 5 minut czwartej)

Draft
Sedno Ligi Wiatrów. Nie zgłaszasz się do wybranej przez siebie drużyny, ani ze swoimi kumplami. To znaczy możesz, ale nie będzie gwarancji, że wylądujecie w jednym zespole. Bierzesz udział w treningu, podczas którego wykonujesz ćwiczenia i grasz mecze. Trenerzy wszystkich drużyn oglądają dostępnych zawodników i tak jak w NBA, dobierają ich do swoich drużyn. Wyniki draftu publikujemy do 24h po zakończonym workoucie. Każdy chyba chciałby być "pierwszym pickiem"! Dzięki temu wszystkie mecze są wyrównane.

Masz zapewnione
  • 6-9 meczów 4x15 minut
  • trenera drużynowego
  • koszulkę draftową (nowi zawodnicy)
  • koszulkę meczową jednej z 8 drużyn
  • opiekę medyczną
  • w przypadku nie dostania się do drużyny zwrot wpisowego (minus 35 zł kosztów Draftu)
  • trening drużynowy (większość drużyn organizuje też dodatkowe treningi we własnym zakresie)
  • zdjęcia z meczów
  • skórty video każdego spotkania (highlights!)
  • poznanie nowych ludzi - miło widzieć ile nowych przyjaźni powstało podczas 14 sezonów LW w Warszawie
  • Mecze w soboty 16:00 lub 17:30, hala ul. Koncertowa 4 (metro Ursynów)

Terminy LW15
(Same soboty; nie gramy w czasie świąt wielkanocnych)

Zgłoszenia do: 23 marca 2017
Draft: 25 marca 2016
Trening drużynowy: 1 kwietnia 2017
Mecze: 8, 22 kwietnia 2017, 6, 13, 20, 27 maja 2017*
Play-offs: 3, 10 czerwca 2017
Finał: 17 czerwca 2017
Draft do kolejnego sezonu LW16: Po wakacjach!