UCZESTNICY

Nieklubowi - dla Was to miejsce, żeby pograć w zorganizowany basket
Klubowi - grasz mniej niż byś chciał w swoim klubie? Tutaj się ograsz, nauczysz się być liderem. Nie obowiązuje przynależność klubowa, udział nie wyklucza gry w rozgrywkach dzielnicowych.

MECZE

Mecze są dłuugie, nawet dłuższe niż w NBA, gramy 4 kwarty po 15 minut. Sezon regularny składa się z 6 spotkań. W obecnej NBA gra 463 zawodników (sezon 2016/17)
, aż 153 - czyli co trzeci! - z nich gra średnio poniżej 15 minut w meczu. Niektórzy tylko w końcówkach czwartych kwart. U nas masz gwarancję tego, że 100% zawodników będzie grało co najmniej 15 minut. A w połączeniu z zasadą o maksymalnej różnicy 15 minut pomiędzy najdłużej, a najkrócej grającym, zwykle wychodzi więcej. Poniżej dwa przykłady jak może wyglądać sytuacja z czasem gry zawodników (założmy, że A jest liderem drużyny, B zawodnikiem pierwszej piątki, a C wchodzi z ławki):
Przykład 1:
(Przez pierwsze 3 kwarty i pierwsze 5 minut czwartej)

DRAFT
Sedno Ligi Wiatrów. Nie zgłaszasz się do wybranej przez siebie drużyny, ani ze swoimi kumplami. To znaczy możesz, ale nie będzie gwarancji, że wylądujecie w jednym zespole. Bierzesz udział w treningu, podczas którego wykonujesz ćwiczenia i grasz mecze. Trenerzy wszystkich drużyn oglądają dostępnych zawodników i tak jak w NBA, dobierają ich do swoich drużyn. Wyniki draftu publikujemy do 24h po zakończonym workout'cie na naszym ligowym Facebooku. Każdy chyba chciałby być "pierwszym pickiem"! Dzięki temu wszystkie mecze są wyrównane.

Masz zapewnione
  • 6-9 meczów 4x15 minut
  • trenera drużynowego
  • koszulkę draftową (nowi zawodnicy)
  • koszulkę meczową jednej z 8 drużyn ze swoim nazwiskiem
  • opiekę medyczną
  • w przypadku nie dostania się do drużyny zwrot wpisowego (minus 35 zł kosztów Draftu)
  • trening drużynowy (większość drużyn organizuje też dodatkowe treningi we własnym zakresie)
  • zdjęcia z meczów
  • skórty video każdego spotkania (highlights!)
  • poznanie nowych ludzi - miło widzieć ile nowych przyjaźni powstało podczas 15 sezonów LW w Warszawie

Terminy LW16

* - Mecze o godzinie 13:00 rozgrywane będą na hali przy ul. Dembowskiego 1, pozostałe mecze na hali przy ul. Koncertowej 4.
** - Ćwierćfinał rozgrywamy pomiędzy drużynami z miejsc 3 vs 6 oraz 4 vs 5. Drużyny 1 oraz 2 są automatycznie rozstawione w pólfinale, natomiast 7 oraz 8 kończą rozgrywki po fazie zasadniczej.