Skarb Kibica - Liga Wiatrów IX - Cyklon

CYKLON

Drugi sezon, jeden Finał, bilans 6-2

Odeszli:
Artur Bajbak (C), Michał Hedley (G), Marcin Grzegorczyk (F), Artur Braun (F), Jakub Grzegorczyk (G), Łukasz Kumela (G), Emil Stankiewicz (G)

Przyszli:
Marcin Iwaniuk (F), Jakub Jagiełło (F/G), Konrad Paluch (F), Mateusz Gostomski (F), Adam Pikula (G)

Skład:

 

Potencjalna pierwsza piątka:
PG – Bruno Jaworski
SG – Jakub Jagiełło
SF – Adrian Leszczyński
PF – Marcin Iwaniuk
C – Bartosz Kitliński

Statystyki drużynowe:
70,9 punktów, 46,4 zbiórek, 11,9 asyst, 11,0 przechwytów, 3,4 bloków

Ciekawostki:
- Średnia zwycięstw Cyklonu wynosi 0,750 – to daje pierwsze miejsce wśród wszystkich 11 ekip w historii LW.
- Adrian Leszczyński jest jedynym, jak do tej pory, graczem w historii Ligi Wiatrów, który osiągnął 700+ punktów, 80+ asysty, 60+ przechwytów, 20+ bloków i 30+ trójek.
- Trener Samir Mesutsi posiada ogólny trenerski bilans 12-17 (0,414), a to znaczy, że dokładnie połowa jego zwycięstw pochodzi z przygody z Cyklonem.

Pierwszy sezon w wykonaniu Cyklonu był imponujący. Zespół budowany zupełnie od zera pokonywał kolejnych przeciwników, potykając się jedynie na Monsunie i zakończył sezon regularny na drugim miejscu z bilansem 5-1. Później pokonali Huragan w półfinale i ponownie ulegli Monsunowi, tym razem w meczu o złoto, jednak srebro i tak było dużym osiągnięciem. W sezon dziewiąty zespół trenera Samira wchodzi, co prawda bez jednego z centrów – Artura Bajbaka, ale w drafcie dobrany został były gracz Tajfunu Marcin Iwaniuk, który z Adrianem Leszczyńskim może stworzyć najlepszy duet ligi na pozycjach 3-4. Jeśli ta dwójka odpowiednio się zgra i będzie motywować siebie nawzajem, może nie znaleźć się drużyna z parą obrońców będących w stanie ich powstrzymać. Obroną własnej obręczy zajmie sprawdzony Bartek Kiltiński, a rola rozgrywającego została już zaklepana przez Bruno Jaworskiego. Również wzięty nieco niżej w drafcie swingman Kuba Jagiełło powinien dać tej ekipie zastrzyk pozytywnej energii. Cytując Adriana Leszczyńskiego: „Nikt nie powiedział, że Cyklon nie będzie mistrzem.”

Rafał Jarkiewicz